ArnikaArnika górska jak sama nazwa wskazuje występuje najczęściej w górach, w naszym kraju można ją spotkać w Sudetach i Karpatach.

witCWitamina C to świetny przeciwutleniacz, który chroni naszą skórę przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

alergia-pokarmowaGłównym zadaniem alergika pokarmowego jest unikanie pokarmów, które powodują u niego objawy alergiczne.

jajaWedług badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia zdrowy człowiek może jeść ok. 10 jaj tygodniowo, co jest korzystne dla jego zdrowia.

dieta002Jeśli stwierdzisz, że najwyższy czas wziąć się za siebie i zgubić kilka zbędnych kilogramów, to oprócz zmiany menu, które jest nieuniknione pomogą ci w tym zioła i oczywiście regularny wysiłek fizyczny.

sos-dla-zoladkaGdy się przejesz twój żołądek wysyła ci sygnały. Najpierw pojawia się uczucie gorąca jest to skutek przyspieszenia przemiany materii.

dieta6554By poprawić wygląd swojej skóry sięgać po to, co sezonowe. I tak jesienne zbiory, które przywrócą blask i jędrność twojej skórze to dynia, pomidory i jabłka. Dlatego warto wprowadzić je do swojej diety jak najszybciej. Dynia działa upiększająco na skórę i daje jej złocisty koloryt.

zdrowie-watrobaWątroba to bardzo ważny i największy organ w organizmie człowieka. Znajduje się ona po prawej stronie jamy brzusznej i zajmuje górną część nadbrzusza i lewego podżebrza. Stanowi również część układu pokarmowego i w procesie trawinie współpracuje z innymi narządami.

herbataHerbata znajduje się w wielu kosmetykach, jest też popularnym składnikiem domowych kuracji. Czarna herbata to doskonały środek dodający blasku ciemnym włosom, ma ona też działanie przeciw łupieżowe i wzmacniające cebulki. Jeśli będziesz je regularnie stosowała to przyciemni kosmyki i nada im sprężystości.

rzezuchaTę roślinę powinno się jeść przez cały rok, a najczęściej przypominamy sobie o niej zimą, gdy mało Świerzych warzyw. Ma ona dość oryginalny smak i zapach a pod względem wartości odżywczych przewyższa wiele warzyw. Rzeżucha bardzo sprawnie regeneruje organizm po zimie, zwiększa odporność i dodaje cerze blasku. Jest bezcenna podczas choroby rekonwalescencji.