zemsta-faraonaZanim wybierzemy się do Afryki, czyli na urlop np. w Egipcie czy też Tunezji warto zapoznać się z tak zwaną zemstą faraona. Warto zabrać ze sobą dobroczynne, probiotyki czy pożyteczne bakterie.

laser-skalpelW obecnych czasach świat medycyny nie może sobie wyobrazić brak laserów w powszechnym użytku. Zabiegi medyczne dokonywane drogą laserową są mniej inwazyjne i pozwalają pacjentom szybciej wrócić do zdrowia.

obfite-miesiaczkiJeśli masz wątpliwości czy długość cyklu i obfitość miesiączek jest prawidłowa to nic nie stoi na przeszkodzie by to sprawdzić. Szacuje się, że utrata krwi nie powinna być większa jak 80ml.

krztusiecChoroba ta bywa też nazywana kokluszem, kilkadziesiąt lat temu była to bardzo częsta choroba i do tego niebezpieczna.

rehabilitacjaPierwsze problemy które w późniejszym czasie mogą wymagać rehabilitacji zaczynają się już u nastolatków gdy ślęczą oni latami najczyściej w niewygodnych stolikach szkolnych.

zdr4Aktywność fizyczna jest polecana każdemu. Nie ważne ile masz lat i w jakiej jesteś kondycji, marsz posłuży każdemu. Zalet codziennego marszu nie sposób wymienić.

pcosZacznijmy od tego, że w organizmie każdej kobiety występują zarówno hormony żeńskie jak i męski. Androgeny wpływają na procesy fizjologiczne i psychikę, ale gdy jest ich za dużo to pojawiają się problemy.

prawidlowy-oddechCzy wiesz, że prawdopodobnie oddychasz wykorzystując tylko 25% objętości swoich płuc? Gdy dziecko lub niemowlę oddycha to zawsze w płuca nabiera pełno powietrza.

zdrowie112Jedną z poznanych przyczyn nadwrażliwości na dźwięk jest brak odruchu z mięśnia strzemiączkowego, który w prawidłowych warunkach, jest naturalnym obrońcą przed głośnymi dźwiękami. Prawidłowa reakcja to skurcz, a wywołane w ten sposób usztywnienie łańcucha kosteczek słuchowych ogranicza przepływ energii akustycznej do ucha wewnętrznego.

dziecko102Dorośli o wiele gorzej znoszą i przechodzą choroby wieku dziecięcego takie jak świnka, różyczka, czy ospa wietrzna. Warto również zaznaczyć, że choroby te przechodzone w dzieciństwie zwykle nie czynią dużej szkody, jednak u dorosłych są groźniejsze.